Tradita e ēuditshme e kėij fisi gratė luten qė t’i rrahin (FOTO) Anėtarėt e fisit Hamar nė Etiopi kanė njė traditė tė ēuditshme tė cilėn e festojnė vit pėr vit.Gratė e kėtėij fisi rrihen brutalisht me shkopinj nga burrat pėr tė demostruar dashurinė apo pėrkushtimin... Ky ėshtė shefi i Putinit (Foto) Presidenti i Rusisė Vladimir Putin ka vizituar ish pėrfaqėsuesin e KGB-sė ruse panė Ministrisė sė sigurimit shtetėror tė Gjermanisė Lidore, Llaza Mtvejkev, i cili ka qenė shef i tij nė gjysmėn e dytė... Kjo vogėlushe me nishan u rrit pėr t’u bėrė edhe mė e bukur (FOTO) Modelja Mariana Mendes, 24 vjeēare, nga Brazili po i demanton kritikėt pavarėsisht se i ėshtė thėnė se shenja e zezė nė fytyrėn e saj ėshtė e shėmtuar dhe e ēuditshme.Ajo beson se shenja e saj nga... 5 gjėrat qė duhet t’i dini pėr presidentin e ri tė Francės Emmanuel Macron ėshtė zgjedhur sot President i Francės, ku nė balotazh mundi kundėrkandidaten e ekstremit tė djathtė, Marine Le Pen, shkruan gazetametro.net.Por, kush ėshtė ai dhe cfarė duhet tė dimė... Ja si udhėtonin shqiptarėt nė kohėn e komunizmit Periudha e Komunizmit ishte ndėr periudhat mė tė vėshtira tė shqiptarėve tė asaj kohe.Transporti sė bashku me furnizimin me ushqim dhe strehimin ishin 3 problemet e mėdhe llogjistike tė shqiptarėve nė... Arrestohet doktori ‘monster’, abuzonte me vajza tė mitura (Foto) Njė mjek britanik ėshtė arrestohet nėn akuzat se ka paguar para pėr tė kryer marrėdhėnia seksuale me katėr vajza tė mitura.Mjeku britanik ėshtė akuzuar pėr katėr raste tė ndryshme abuzive. 69 vjeēi... PSE NUK U PUBLIKUAN FOTOGRAFITË E OSAMA BIN LADENIT TË VRARË? Një anëtar i skuadrës elite të ushtrisë amerikane ‘Navy Seal’ ka rrëfyer përmes librit të tij aksionin e famshëm në të cilin u vra...