Video e tmerrit: Vajza po filmonte veten kur vrasėsi e ekzekutoi (Video,+18)

Njė prej viktimave tė masakrės sė Orlandos filmoi momentin kur terroristi Omar Mateen nisi tė qėllonte gjatė masakrės te klubi i natės Pulse tė dielėn.

Amanda Alvear, 25 vjeēe, e shpėrndau videon me miqtė nė Snapchat.

Gjatė natės ajo kishte postuar disa video duke kėrcyer, ku dukej duke vallėzuar muzikė latine bashkė me miqtė e saj, raporton mapo.

Por nė videon e fundit nė profilin e saj, nata kthehet nė njė skenė tmerri.

Amanda pėrpiqet tė shpjegojė nė kamera se ēfarė po ndodh teksa nė sfond dėgjohen tė shtėnat.

Tepėr e frikėsuar nė fytyrė, ajo pėshpėrit “po qėllojnė” dhe mė pas video ndėrpritet.

Tė hėnėn, Amanda u konfirmua se njė prej 49 viktimave qė u vra gjatė krimit masiv mė tė madh tė historisė amerikane.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.