Gjenden plot 40 milionė euro nė thasė nė njė banesė (Foto)

Mė shumė se 40 milionė dollarė janė konfiskuar nga njė banesė nė qytetin kryesor tė Nigerisė, Lagos, njofton agjencia kundėr korrupsionit nė vend.
Zyrtarėt e bastisen banesėn pas njė informacioni pėr njė grua tė dėrrmuar nė rroba tė palara duke futur thasė brenda dhe jashtė saj, shkruan BBC, pėrcjell Express.

Besohet se paratė ishin fituar nga aktivitete tė jashtėligjshme, por nuk ėshtė arrestuar asnjė person nė lidhje me kėtė, njofton kjo agjenci./Express/

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.