Turqit i thonë “Po” ndryshimeve që i japin më shumë kompetenca presidentit

Rreth 63 për qind e njerëzve i kanë thënë Po ndryshimeve kushtetuese që i japin më shumë fuqi rolit të presidentit në Turqi.

Kjo përqindje vlen për vetëm një çerek të votave të numëruara, ka njoftuar rrjeti NTV, transmeton Koha.net.

Vendvotimet janë mbyllur më herët.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.