Shikoni çfarë i priti xhihadistët pas çlirimit të Mosulit (Foto)

Pa çlirimit të Mosulit nga forcat irakiane të ndihmuar nga ajri nga SHBA'të, janë shfaqur pamje të xhihadistët të kapur nëpër rrugët e qytetit.

Forcat e qeverisë irakiane kanë nisur t'u bëjnë paradë nëpër rrugë të gjithë xhihadistëve që kanë kapur pas çlirimit të Mosulit.

Luftëtarët xhihadistë, gjysmë të zhveshur, ekspozohen nëpër rrugë.

Ushtria irakiane ka nisur kontrollet për të zbuluar luftëtarët e Shtetit Islamik, që mund të jenë të fshehur nëpër godinat e shkatërruara.

Beteja për Mosulin zgjati nëntë muaj. SHBA e ndihmoi ushtrinë irakiane nga ajri.

Megjithatë, një komandant i lartë amerikan tha se është e mundur që të lindë një ‘ISIS 2.0'./

 

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.