Shikoni ēfarė i priti xhihadistėt pas ēlirimit tė Mosulit (Foto)

Pa ēlirimit tė Mosulit nga forcat irakiane tė ndihmuar nga ajri nga SHBA’tė, janė shfaqur pamje tė xhihadistėt tė kapur nėpėr rrugėt e qytetit.

Forcat e qeverisė irakiane kanė nisur t’u bėjnė paradė nėpėr rrugė tė gjithė xhihadistėve qė kanė kapur pas ēlirimit tė Mosulit.

Luftėtarėt xhihadistė, gjysmė tė zhveshur, ekspozohen nėpėr rrugė.

Ushtria irakiane ka nisur kontrollet pėr tė zbuluar luftėtarėt e Shtetit Islamik, qė mund tė jenė tė fshehur nėpėr godinat e shkatėrruara.

Beteja pėr Mosulin zgjati nėntė muaj. SHBA e ndihmoi ushtrinė irakiane nga ajri.

Megjithatė, njė komandant i lartė amerikan tha se ėshtė e mundur qė tė lindė njė ‘ISIS 2.0’./

 

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.