Arsyet përse duhet të udhëtoni, ndërkohë që jeni ende të rinj PavarësiaDo të vetëdojësoheni se sa të pavarur jeni nga familja juaj, kur udhëtoni larg... 5 vendet më të mira për t’u vizituar në Itali Ja disa nga 5 vendet më të preferuara italiane nga turistët.RomaNë kryeqyteti italian mund të eksploroni Forumin antik romak dhe të ecni mbi gjurmët e Perandorit... Rruga mė e bukur nė Shqipėri, pėr reklamė dhe pėr t’u shijuar - FOTO Rruga turistike e Vermoshit po kthehet nė njė atraksion turistik jo vetėm pėr shqiptarėt, por edhe tė huajt.Sė fundmi, Albtelecom ka publikuar reklamėn e re, qė ėshtė xhiruar pikėrisht nė kėtė rrugė... Harrojeni Dubain: Kryeqyteti më i ri në botë tejkalon gjithçka që keni parë dhe imagjinuar Egjipti do të ketë një kryeqytet të ri, për të cilin është akorduar një... Fisi qė s’di ēfarė ndodh nė vendin e tyre! (Foto) Nė njė copė tokė, diku mes Taxhikistanit dhe Pakistanit, jeton njė fis afgan, qė janė kaq tė izoluar sa nuk e dinė ēfarė ndodh me pjesėn tjetėr tė vendit.Fisi Wakhi nuk e dinė se talibanėt kanė qenė... PEMĖT QĖ U MBIJETUAN FATKEQĖSIVE NATYRORE, EDHE BOMBĖS ATOMIKE Forca e natyrės kalon ēdo limit dhe kufi. Do tė ju flasim pėr pemėt qė u kanė mbijetuar ēdo fatkeqėsie natyrore dhe njerėzore. Ato kanė qėndruar nė kėmbė edhe pas aksidenteve ajrore, cunameve, madje... Seks, drogė dhe alkool: Nė Kretė ėshtė “ēmenduri” (FOTO) Magaluf ėshtė njė prej resorteve mė famėkeq nė Europė, por famėn e tij tashmė po e merr Malia, njė ishull i vogėl afėr Kretės.Ai ėshtė bėrė destinacioni i shumė turistėve, kryesisht britanikė.Festa tė...