L’Express’: Vizitoni Shqipėrinė kėtė vit, ajo ėshtė ‘Perla e re e Ballkanit’

Shqipėria ka marrė njė vlerėsim tė madh para fillimit tė sezonit veror. Ajo ėshtė cilėsuar si ‘Perla e re e Ballkanit’, nga revista prestigjioze franceze ‘L’Express’ dhe radhitet e treta nė 15 destinacione kryesore pėr vitin 2015.


Ndėrkaq, kryeministri i Shqipėrisė Edi Rama, duke iu referua kėtij shkrimi, ka thėnė se ky ėshtė njė lajm i mirė qė vjen pėr turizmin shqiptar pėrpara sezonit veror.

“Njė tjetėr lajm i mirė pėr turizmin para sezonit: Shqipėria cilėsohet ‘Perla e re e Ballkanit’ dhe renditet e treta nė 15 destinacionet kryesore pėr vitin 2015 nga revista prestigjioze franceze L’Express”, shkruan Kryeministri Rama nė postimin e tij, nė Facebook.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.