L’Express’: Vizitoni Shqipërinë këtë vit, ajo është ‘Perla e re e Ballkanit’

Shqipëria ka marrë një vlerësim të madh para fillimit të sezonit veror. Ajo është cilësuar si ‘Perla e re e Ballkanit', nga revista prestigjioze franceze ‘L'Express' dhe radhitet e treta në 15 destinacione kryesore për vitin 2015.


Ndërkaq, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, duke iu referua këtij shkrimi, ka thënë se ky është një lajm i mirë që vjen për turizmin shqiptar përpara sezonit veror.

“Një tjetër lajm i mirë për turizmin para sezonit: Shqipëria cilësohet ‘Perla e re e Ballkanit' dhe renditet e treta në 15 destinacionet kryesore për vitin 2015 nga revista prestigjioze franceze L'Express”, shkruan Kryeministri Rama në postimin e tij, në Facebook.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.