Fisi që s'di çfarë ndodh në vendin e tyre! (Foto)

Në një copë tokë, diku mes Taxhikistanit dhe Pakistanit, jeton një fis afgan, që janë kaq të izoluar sa nuk e dinë çfarë ndodh me pjesën tjetër të vendit.

Fisi Wakhi nuk e dinë se talibanët kanë qenë dikur në pushtet apo që i ka pushtuar SHBA.

Ky fis afgan me rreth 12 mijë banorë, jetojnë në një lartësi prej 4500 metrash, në një terren të vështirë dhe të izoluar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.