Fisi qė s’di ēfarė ndodh nė vendin e tyre! (Foto)

Nė njė copė tokė, diku mes Taxhikistanit dhe Pakistanit, jeton njė fis afgan, qė janė kaq tė izoluar sa nuk e dinė ēfarė ndodh me pjesėn tjetėr tė vendit.

Fisi Wakhi nuk e dinė se talibanėt kanė qenė dikur nė pushtet apo qė i ka pushtuar SHBA.

Ky fis afgan me rreth 12 mijė banorė, jetojnė nė njė lartėsi prej 4500 metrash, nė njė terren tė vėshtirė dhe tė izoluar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.