Kjo ėshtė rruga drejt ferrit (Foto)

Rruga mė e rrezikshme nė botė, njė udhė qė duket se tė con drejt ferrit,  ku kanė humbur jetėn dhjetėra udhėtare vitet e fundit, ndodhet nė Turqi.
Sipas njė organizate qė hulumton rrugėt mė tė rrezikshme nė botė, rruga “D915 Bayburt” ėshtė nė vendin e parė.

Kjo rrugė ėshtė 50 kilometra e gjatė dhe ka 29 kthesa shumė tė rrezikshme.
Rruga, qė ishte ndėrtuar nga ushtarėt rus mė 1916-ėn.

Ajo ėshtė aq rrezikshme sa nė disa kthesa ėshtė shumė e vėshtirė  tė kthehesh pėr shkak se nuk ka anėsore dhe mund tė biesh nga njė lartėsi marramendėse.

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.