Lajmet e Fundit:

16:51 | Më në fund! “Brangeline” martohen vjedhurazi- Më në fund! Zërat dhe spekulimet mbi datën dhe ditën se kur Angeline Jolie...16:46 | Thaçi ecën përkrah Merkelit - Kryeministri Hashim Thaçi, në profilin e tij në “Facebook” ka postuar...16:43 | Një shqiptar është vrarë në kufi- Kryetari i komunës së Podujevës Agim Veliu ka konfirmuar për gazetën se...15:00 | Burri i Vjosa Osmanit punoi për Kongresmenin që angazhohet për pavarësinë e serbëve të Kosovës- Ka vazhduar debati ndërmjet Avni Zogianit dhe Vjosa Osmanit. Kontesti ndërmjet tyre ka...14:57 | Yahoo Travel shkruan për dyqanin “Hillary” në Prishtinë- Gjiganti virtual i kërkimit, thekson se dyqani i veshjeve “Hillary” është...14:13 | PDK kërkon qeveri gjithëpërfshirëse me kryeministër Zenun Pajazitin- Partia Demokratike e Kosovës ka disa ditë që po kërkon edhe zyrtarisht një...14:05 | Vjosa Osmani dhe bashkëshorti i saj mbrojnë njëri-tjetrin - Vjosa Osmani dhe bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu kanë qenë këto ditë...13:04 | Haradinaj i thotë Flora Brovinës se e kemi zgjidhjen edhe për ty!- Ramush Haradinaj i ka ‘treguar muskujt’ kur ka folur për seancën e ardhshme...12:21 | VV iu kthehet protestave, e nis nga Gjykata Kushtetuese- Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj mbrëmë nuk e përjashtoi...12:05 | Vdes polici serb i plagosur në afërsi të kufirit me Kosovën - Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka njoftuar se...12:02 | Zogiani: Kush e futi në FSK dhe MPJ, Prindon Sadriun- burrin e Vjosa Osmanit- Ish-kandidati për deputet nga radhët e Vetëvendosjes, Avni Zogiani...10:57 | Lidhjet e Besa Luzhës me AAK-në dhe financimet që merr nga Qeveria Thaçi - Besa Luzha, në disa paraqitje ka folur si një analiste dhe ajo ka rënë në...10:51 | Lamtumirë kujtimeve të këqija- Shkencëtarë neurologë amerikanë jo vetëm që kanë identifikuar...10:47 | Fadil Ismajli: Kisha ftesë nga zonja Merkel, por Thaçi nuk më mori me vete- Ministri i Zhvillimit Ekonomik Fadil Ismajli i ka kryer të gjitha përgatitjet për...10:43 | Vritet në Siri edhe një shqiptar tjetër- Mediat shqiptare në Maqedoni kanë raportuar sonte se një shqiptarë nga Maqedonia...

Prishtina me “hapësirë” për patinazh

13.12.2012 15:05

 

 

Po bëhen gati një javë që rrugët dhe sheshet e vendit i ka mbuluar bora e rënë gjatë së shtunës së kaluar dhe ditëve në vazhdim. Por kompania e cila bënë mirëmbajtjen e hapësirave publike në Komunën e Prishtinës, tek sot është aktivizuar për largimin e borës dhe akullit nga sheshi kryesor në kryeqytet, “Nëna Terëzë”. Ky shesh më i frekuentuari në Prishtinë, është kthyer në një hapsirë të munguar patinazhi në kryeqytet. 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në

Kjo rubrikė pėrkrahet nga Agjencioni pėr Barazi Gjinore nė kuadėr tė Qeverisė sė Republikės sė Kosovės