Qeveria nė largim ndan 200 mijė euro pėr Aeroportin e Gjakovės Qeveria nė largim e Kosovės ka ndarė 200 mijė euro pėr Aeroportin e Gjakovės, njofton Klan Kosova.Kėto mjete janė tė dedikuara pėr mbulimin e shpenzimeve tė sigurisė dhe nevojave tė tjera... Putin: Askush s’do të mbijëtojë Asnjë vend në tokë nuk do të mbijetojë nëse shtetet bërthamore më të fuqishme lëshojnë armët atomike kundër njëra-tjetrës,... Thaēi e Rama takohen nė Gjakovė (FOTO) Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi dhe kryeministri i Shqipėrisė, Edi Rama janė takuar nė njė prej restoranteve nė qytetin e Gjakovės, kėtė tė martė.Thaēi e Rama kanė thėnė se takimi i tyre ėshtė... NDIKIMI RUS NĖ REGJION, RIKTHEHET AMERIKANI HYOT BREAN YEE Zv.ndihmės Sekretari American i Shteti Hyot Brean Yee do tė zhvillojė njė tjetėr tur takimesh nė vendet e rajonit, pėrfshi edhe Shqipėrinė. Disa javė mė parė ai i dha zgjidhje krizave politike nė... Shpend Ahmeti: Kur tė vijmė nė pushtet kemi me i hanger krejt Kryetari i Prishtinės, Shpend Ahmeti, nga Lėvizja Vetėvendosje, nė njė tubim tė organizuar nė mbėshtetje tė Adea Batushės pėr deputete, duke lartėsuar punėn e kėsaj tė fundit dhe lėvizjes nė... Policia tregon për gjendjen në veri dhe dërgimin e Njësisë Speciale Policia e Kosovës ka paraparë shtimin e masave të sigurisë në pjesën veriore të... Jeta luksoze e kandidatit tė Vetėvendosjes pėr deputet (Foto) Kandidati i Vetėvendosjes pėr deputet bėn njė jetė mjaft luksoze, por kėtė luks ai pritet ta shtoj nė rast se bėhet deputet i Kuvendit tė Kosovės.Veton Seferi nga Skenderaj, ėshtė kandidat i...