Shpend Ahmeti sėrish te Devollėt – kėsaj radhe nė garėn nė pikado (Foto)

Shpend Ahmeti nuk po mundet assesi tė ndahet nga Devollet. Pas jahtit dhe shumė aktiviteteve tė mėhershme tė tyre nėpėr Prishtinė, por edhe tenderėve tė dhėna pėr ta nga Komuna e Prishtinės, ėshtė edhe njė aktivitet rekreativ qė ka bėrė bashkė Ahmetin dhe Devollet, raporton Gazeta Fjala.

Nė njė sport bar nė Prishtinė ditė mė parė u organizua njė garė nė pikado dhe gara ishte sponsorizuar nga Birra Peja dhe Uji AKULL, prona tė Devollėve.

Nė kėtė garė, siē shihet edhe nga kjo fotografi, ka qenė i pranishėm edhe kreu i Prishtinės qė vjen nga radhėt e Vetėvendosjes.

Ahmeti pėrveē tjerash ka deklaruar se ka miqėsi tė ngushtė me drejtorin e Birrės Peja. Birra Peja ka organizuar disa aktivitete nė Prishtinė me pėrkrahjen e komunės./Gazeta Fjala/.

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.