Besim Ahmeti, ndėrmarrės dhe familjar i Imri Ahmetit tė LDK-sė, i bashkohet PDK-sė

Besim Ahmeti, njė ndermarrės nga Lipjani ėshtė bėrė pjesė e Partisė Demokratike tė Kosovės.
Por e vecanta e kėtij aderimi ėshtė se Ahmeti ėshtė familjar i afėrt i kryetarit tė Lipjanit, Imri Ahmeti qė vjen nga radhėt e LDK-sė.

Ai ka thėnė tė jetė i pakėnaqur me qeverijen e Imri Ahmetit nė Lipjan por edhe me gjithė Lidhjen Demokratike tė Kosovės.

Besim Ahmeti ka thėnė gjatė aderimit  se pėrkundėr kėrkesave tė shumta pėr mbeshtetje dhe lehtėsimeve pėr bizneseve LDK-ja nuk ka treguar asnjėherė gatishmėri, nė vecanti kreu i saj Isa Mustafa.

Lideri i PDK-sė Kadri Veseli gjatė pritjes sė aderimit tė djalit tė axhės sė Imri Ahmetit i ka dėshiruar atij mirėseardhje dhe e ka siguruar pėr mbėshtetje pėrmes platformės qeverisėse “Fillimi i Ri”.

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.