Jeta luksoze e kandidatit tė Vetėvendosjes pėr deputet (Foto)

Kandidati i Vetėvendosjes pėr deputet bėn njė jetė mjaft luksoze, por kėtė luks ai pritet ta shtoj nė rast se bėhet deputet i Kuvendit tė Kosovės.

Veton Seferi nga Skenderaj, ėshtė kandidat i Vetėvendosjes i cili bėn njė jetė tė “zhytur” nė luks.

Seferi i cili jeton nė Gjermani, kėto ditė po bėn fushatė nė Drenicė pėr tė fituar besimin e qytetarėve pėr votė, ai ėshtė i dhėnė pas veturave tė shtrenjta, ku tashmė ka njė koleksion prej mė luksozeve, shkruan Magazina.al

Mėnyra e jetesės qė bėn Seferi, bie ndesh me atė ēka Vetėvendosja proklamon, e qė ėshtė barazia ekonomike e qytetarėve.

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.