Putin: Askush s’do tė mbijėtojė

Asnjė vend nė tokė nuk do tė mbijetojė nėse shtetet bėrthamore mė tė fuqishme lėshojnė armėt atomike kundėr njėra-tjetrės, tha Vladimir Putin.
Komentet e tij janė pjesė e nji serie intervistash me regjisorin amerikan Oliver Stone, raporton ‘The Sun’.
“Unė nuk mendoj se dikush ka me i mbijetue nji konflikti tė tillė”, u pėrgjigj Putin nė njė shfaqje tė shkurtė e cila do tė jetė pararendėse e njė dokumentari tė titullueme “Intervistat e Putinit”.


Udhėheqėsi rus bėri rrėfimin e pazakonte ndėrkohė qė globi ėshtė nė prag tė konfliktit tė gjithanshėm.


Koreja e Veriut dhe udhėheqėsi i saj Kim Jong-un po ndėrtojnė armėt e tyre bėrthamore nė kundėrshtim me sanksionet ndėrkombėtare dhe SHBA me Rusinė mbėshtesin palė tė kundėrta nė konfliktin e Sirisė.


Marrėdhaniet midis Rusisė dhe SHBA’ve janė nė nivelin ma tė ulėt qė nga Lufta e Ftoftė, por Putin duket se nuk ėshtė shumė shpresėdhėnėse pėr pėrmirėsimin e situatės.


“Ka gjithmonė shpresė. Derisa me qenė gati me na ēue nė varreza dhe tė na varrosin, “shtoi Putin tue kesh.
 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.