QKUK: Nje tjeter grua tentoi tė bėjė vetėvrasje, kjo ėshtė gjendja e saj

E plotesuar:

 

Qendra Klinike Universitare e Kosovės ka konfirmuar se njė grua ka tentuar tė bėjė vetėvrasje duke u hedhur nga kati i Kirurgjisė Plastike, raporton Gazeta Shneta.

 

 “Njė paciente qe po trajtohej ne Kliniken e Kirurgjisė Plastike ka tentuar te beje vetėvrasje dhe fatmirėsisht e njėjta ka shpėtuar dhe ėshtė duke u trajtuar ne  Kliniken Emergjente. Ajo po trajtohej pas djegies, pėrderisa nga konsultimet mjekėsore vėrehen edhe ērregullime te tjera”, ka deklaruar pėr Gazeta Shneta zėdhėnėsi i SHSKUK-sė, Shpend Fazliu.

 

Ai ka shtuar se ky rast dhe ai i djeshmi ku njė grua ndėrroi jetė pasi u hodh nga ndėrtesa e Kirurgjisė, janė duke u hetuar nga ekipet e policisė dhe organet tjera kompetente.

Njė tjetėr rast i hedhjes nga ndėrtesa e klinikės sė Kirurgjisė nė QKUK ka ndodhur sot.

Sipas informacioneve tė para, gruaja ėshtė hedhur nga kati i gjashtė nė Kirurgjin Plastike nė QKUK, raporton Gazeta Shneta. Nje rast i ngjashem, ne po te njejten hapesire ndodhi edhe dje.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.