Agrobizneset vendore po fuqizohen me mbështetjen e MBPZHR-së Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi priti sot në një takim përfaqësuesit e Odës Afariste të Kosovës, të... KOSOVA E SHQIPËRIA, NJËZËRI KUNDËR TREGUT RAJONAL Jo vetëm Kosova por edhe Shqipëria nuk po e mbështetë idenë e krijimit të një tregu rajonal.Kjo ide e lansuar nga zyrtarët e Bashkimit Evropianë gjatë... AKTORI QĖ PO INVESTON NĖ KOSOVĖ Nė mes tė glamurit tė jetės sė natės nė Gjermani, fermes, fabrikės sė gypave e bukurive tė Bjeshkėve tė Nemura e bėn jetėn e tij aktori kosovar Agron Krasniqi.Duke qenė pronar i dy klubeve shumė tė... MBPZHR dhe TK mbėshtesin platformėn ‘Bujku’ - njė mundėsi mė shumė pėr fermerėt pėr qasje nė treg Ministria e Bujqėsisė, Pylltarisė dhe Zhvillimit Rural ka nėnshkruar marrėveshje bashkėpunimi me Telekomin e Kosovės, me... Banka Qendrore: Kosova vitin e kaluar bleu 12.4 milionë € mallra nga Rusia Qytetarët e Kosovës në dy vitet e fundit kanë blerë mallra nga Rusia në vlerë prej më shumë se 22 milionë euro. Në vitin 2015, sipas të... Wizz Air lanson linjën e parë ajrore nga Prishtina Wizz Air, kompania më e madhe ajrore me çmime të ulëta në Evropën Qendrore dhe Lindore, lanson sot shërbimin e saj të parë që lidh Prishtinën... Katër muajt boshe të Ramiz Kelmendit në qeveri Ramiz Kelmendi kur ishte emëruar zëvendëskryeministër i Kosovës dhe i ishte bashkuar LDK-së, kishte premtuar se për katër muaj do ta zhvillojë shumë...