Vala sjell dhuratën e komunikimit për bashkatdhetarët!

Vala ka krijuar 3 pako, ku fitoni deri në 1500 min, 6000 MB, 3000 SMS dhe 2000 MB të tjera gjatë udhëtimit për Shqipëri. Aktivizimin e njërës nga pakot mund ta bëni duke dërguas SMS në 50555 me tekst diaspora10, diaspora15 ose diaspora20 .

Të gjithë ju bashkatdhetarë që akoma nuk e keni një numër të Vala, atë mund ta merrni falas në pikën e shitjes së Vala në Aeroportin e Prishtinës apo në njën nga pikat e shitjes së Vala.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.