FIRMINO I SIGURON FITORE TË RËNDËSISHME LIVERPOOLIT

Liverpool ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj WBA në udhëtim me rezultat minimal 0:1.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë takim e shënoi sulmuesi brazilian, Firmino në minutën e 45+1.

Pas kësaj fitoreje, Liverpool mbetet në vendin e tretë me 66 pikë, por me një ndeshje me shumë se City dhe tri më shumë se sa Manchester United dhe Arsenal. /Insajderi.com

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.