Tjetėr lajm shokues pėr Ancelottin para ndeshjes me Realin

Trajneri i Bayern Munichut, Carlo Ancelotti ėshtė nė hall tė madh.

Pėrveē Javi Martinez tė suspenduar pėr ndeshjen e kthimit ndaj Real Madridit nė Ligėn e Kampionėve, ai ka tė lėnduar edhe Mats Hummels dhe Jerome Boateng.

Hummels sot u stėrvit vetėm 30 minuta dhe ndjeu dhimbje nė kuēin e kėmbės, ndėrsa Boateng nuk ishte fare nė stėrvitje.

Sipas Bild, tė dy kėta mbrojtės nuk do tė jenė gati pėr ndeshjen e kthimit nė Bernabeu, ndėrsa anė vend tė tyre pritet tė luajnė Joshua Kimmich dhe David Alaba.

Kujtojmė se Bayernit i duhet me patjetėr fitorja nė Madrid, pasi nė Allianz Arena janė mposhtur 2:1.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.