Lenjani befason me klubin e ri

Emir Lenjani ka një klub të ri.

Ermir Lenjani sërish është rikthyer në Zvicër.

Sipas ”Panorama Sport”, Lenjani arritur marrëveshje me ekipin zviceran, Sion, e cila drejtohet nga ish ndihmës trajneri i Shqipërisë, Paolo Tramezzani.

Lenjani ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare me Sionin, me të drejtë rinovimi edhe për një sezon tjetër. Ai te klubi i ri pritet të përfitoj 350 mijë euro në sezon.

Lenjani e njeh mirë ligën e Zvicrës pasi më herë ka qenë pjesë e skuadrave si: Winterthur, Grasshopper dhe St. Gallen.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.