Aktakuzė ndaj Afrim Muqiqit, ja pėr ēfarė bėhet fjalė (FOTO)

Kėngėtari i njohur Afrim Muqiqi, dje ėshtė paraqitur nė Gjykatė, pasi ndaj tij ėshtė ngritur njė aktakuzė pėr veprėn penale ‘Pengim i Personit Zyrtar nė Kryerjen e Detyrave Zyrtare’

Sipas aktakuzės sė siguruar nga arbresh.info, kėngėtari ka penguar njė person zyrtar tek sa po kryente detyrėn e tij si punėtor sigurimi nė oborrin e QKUK-sė.

Kėngėtari nė fjalė nuk ka pranuar tė paguaj shumėn prej 1 euro pėr tu futur brenda nė oborrin e QKUK-sė, ai ėshtė fjalosur me punėtorin e sigurimit dhe kishte vazhduar tė voziste veturėn me shpejtėsi duke goditur konin me ngjyrė tė kuqe tė shenjės stop.

Detajet mund ti shikoni nė kėtė foto.

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.