Ky ėshtė fansi i fiksuar i Luanės qė u rrah nga Krenar Ēoēaj (Foto)

Mbrėmė rreth orės 19:00 nė qytetin e Tiranės ndodhi pėrleshja nė mes tė dashurit tė Luana Vjollcės, Krenar Ēoēaj dhe fansit tė saj tė fiksuar i quajtur Besmir Lila.

Tanimė u zbulua edhe fytyra e pėrndjekėsit tė saj, i cili mbrėmė ndali veturėn e tij nė mes tė rrugės ‘Unaza e re’ pranė Hotel Roland nė Tiranė, duke provuar tė ja hap derėn vėturės sė Luana Vjollcės. Nė kėtė ngjarje ndodhej edhe Krenar Ēoēaj i cili doli dhe u konfrontua me personin nė fjalė.

Nė pėrleshjen e ashpėr ai nxori edhe armėn e tij dhe pa eskaluar situate policia arrestoi Besmir Lilėn e poashu iu sekuestruar edhe arma.

31 vjeēari ka kohė qė e pėrcjell moderatoren e njohur Luana Vjollca. Kėtė mundė ta shihni mė ēarte nė profilin e tij nė facebook, pasiqė e ndjek ēdo postim tė saj duke e shpėrndarė mė tė tjerė./

 

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.