Fotot ‘zhgėnjyese’, si dukeshin vajzat e ekranit shqiptar vite mė parė

Nė rubrikėn “nostalgji” mund tė gjeni fotografi, lajme apo intervista tė veēanta, tė publikuara gjatė viteve nė suplementin “Bluetooth” tė “Gazetės Shqiptare”.

Mė poshtė Gsh.al, ju sjell kėto foto tė cilat janė shkrepur nė vitin 2008.

 
Njė cigare antistres pėr Arbanėn
I ka ecur mė sė miri prezantimi i spektaklit ‘Super Model of the World’ Arbanės, nė fakt ashtu si ēdo gjė tjetėr merr pėrsipėr tė bėjė. Njė spektakėl i vėrtetė plot ngjyra dhe emocion. Por ka edhe Arbana momentet e veta tė sikletshme apo tė stresit tė punės tė cilat i kalon si nė kėtė foto tė realizuar nga paparaci ynė….duke tymosur njė cigare. E pi atė nė qetėsi dhe pa folur, thjesht duke vėzhguar ambientin dhe duke pritur momentin qė duhet tė futet nė skenė. Pėrsa i takon look-ut tė saj, ka qenė vėrtet elegant. Njė fustan fin i zi, sigurisht i shoqėruar nga aksesorė tė shndrritshėm.


Eranda: Rezi, nuk tė tradhtoj kurrė!
Gjithmonė e kemi parė tė veshur me mjaft shije duke disponuar njė garderobė shumė tė pasur dhe njė finesė qė e karakterizon sa herė qė del nė skenė. Dhe Eranda e ka njė sekret. Ajo qė kujdeset gjithmonė pėr veshjet e kėngėtares ėshtė stilistja e mirėnjohur Rezarta Skifteri, nė atelienė e sė cilės shkon prej vitesh. Jo vetėm njė stiliste, por edhe njė konsulente e pėrhershme e Erandės, sa herė kėsaj tė fundit i duhet tė marrė pjesė nė ndonjė festival, koncert aktivitet artistik apo edhe ndonjė festė familjare apo private qoftė kjo.


Turpėrohet Rovena
Ēfarė tė jetė vallė ajo qė po sheh Rovena nė kėto momente qė e ka habitur aq shumė sa nė mes tė gjithė tė pranishmėve ka mbuluar fytyrėn me duar? Me siguri diēka nga modelet qė kalonin nė pasarele por kėtė nuk mundėm ta zbulojmė. Rovena atė qė po shihte ia tha menjėherė Irmės qė kishte pranė, madje duke i tėrhequr vėmendjen. Mė pas Rovena nuk e ka mbajtur dot tė qeshurėn dhe ka shpėrthyer nė gaz.

 
Motrat Libohova ndahen nga Rovena
Ja tek i shohim tė ulura pėrkrah njėra-tjetrės tre emra tė njohur tė muzikės shqiptare, zėra qė prej vitesh kanė fituar zemrat e mbarė publikut. Tė ftuara nė vendet VIP tė spektaklit, motrat Libohoba si gjithmonė nuk ndahen duke shkuar nė ēdo aktivitet bashkė, vetėm se kėtė herė nė mes u ėshtė futur Rovena. Ndoshta ka qenė kjo zgjedhja e Rovenės qė t’i ketė tė dyja pranė, Erandėn nė tė majtėn ndėrsa Irmėn nė tė djathtėn. Nė krahasim me dy tė tjerat Eranda ėshtė shfaqur mė e heshtur.

 
Nevrikoset Ami…
Ka kaluar disa kohė qė nuk shfaqen nė publik bashkė pėr shkak tė angazhimeve tė shumta qė kanė ku pjesėn mė tė madhe tė kohės, ua merr sigurisht agjencia. Dhe ja tek janė tė ftuar tek ‘Super Model of the World’. Por mesa duket ka diēka qė nuk shkon me Amin. Duket shumė e nevrikosur dhe pėr kėtė nuk po bėn dot gjė as Ermali qė i qėndron afėr e i flet. Nuk kalon shumė dhe mėrzitja siē duket kalon edhe tek ky i fundit. Ēfarė mund t’i ketė nervozuar tė dy?…
Ledioni: Albana, ti vlen!
Njė mik shumė mirė pėr Albanėn tashmė dihet qė ėshtė Ledioni. Djalit simpatik dhe mjaft ‘trandy’ i pėlqen qė gjithmonė tė japė komentin e tij ashtu si ėshtė, duke thėnė gjithmonė tė vėrtetėn nė sy, sė paku duke iu referuar miqve apo personat qė e njohin nga afėr. Njė ndėr prezantueset e tij tė preferuara veē Arbanės, ėshtė edhe Albana Osmani, sė fundmi nėn drejtimin e emisionit mė tė fundit nė ‘Top Channel’ me talente tė reja qė kanė dhunti pėr tė bėrė gjėra tė ēuditshme. Shiheni tek bisedon me tė edhe nė kėtė imazh tė fokusuar nga paparaci ynė. Padyshim teksa flet, Ledioni me vete mendon: Albana, ti vlen!
Ky shkrim u botua mė 1 Nėntor 2008

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.