A mendoni se duhet të votohet Gjykata Speciale?

Kuvendi nuk e miratoi Gjykaten Speciale. Por ka një dyshim se mund ta themelojë OKB-ja ose Kosova të riprocedojë me vendimin për themelim, që do të merrej me krimet e supozuara të UCK-së. Opozita dhe disa të tjerë kërkojnë që të ketë gjykatë të posacme për krime lufte këtu në Kosovë. Mbetet të shihet në ditët në vazhdim se cka do të ndodhë. Ajo cka thuhet është se kjo është kërkesë special e miqve ndërkombetarë dhe se nëse nuk ndodh Koosva rrezikon miqësinë me SHBA-në.
   
A mendoni se duhet të votohet Gjykata Speciale?
 

A mendoni se duhet të votohet Gjykata Speciale?
PO2074%
JO519%
Po, por të themelohet në Kosovë 27%

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Nga rubrika