A mendoni se edhe mediat tona duhet të mos transmetojnë propagandën/krimet e ISIS?

Mediat botërore ka një kohë që transmetojnë në forma të ndryshme videot e tmerrshme nga krimet e ISIS, heqje kokash dhe vrasjet në turma. Por një televizion ka vendosur të ndalojë duke dalë në anën e atyre që mendojnë se kjo ka qenë veprim i dëmshëm për njerëzimin dhe që ka ndihmuar ISIS-in në frikësim dhe përhapje të ideve të veta.

A mendoni se edhe mediat tona duhet të mos transmetojnë propagandën/krimet e ISIS?
 

A mendoni se edhe mediat tona duhet të mos transmetojnë propagandën/krimet e ISIS?
Po, sepse kështu ju ndihmojmë atyre563%
Jo, sepse kështu e shohim më mirë kush janë ata dhe distancohemi prej veprimeve225%
Duhet të mos transmetohen vetëm ato që janë tepër të rënda113%

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Nga rubrika