Dokumentar pėr Stupcat nė 15 vjetorin e themelimit tė tyre (VIDEO)

Tashmė janė bėrė 15-tė vite me Stupcat dhe nė kėtė 15 vjetor vjen edhe njė dokumentar pėr ta ku janė ndarė disa sekuenca nga skeēet e tyre si dhe ku flasin bashkėpunėtorė dhe artistė tė ndryshėm mbi punėn, inspirimin dhe kėnaqėsinė qė ju kanė sjellė skeēet e Stupcave, shkruan KultPlus.


Grupi humoristik “Stupcat”, debutuan nė vitin 2002 nė Radio Televizonin e Kosovės, mė vonė ata erdhėn me “Ditari i Stupcave” ku nė kėto episode luanin Osman Azemi, Vedat Bajrami, Blerim Qeriqi, Agron Sokoli dhe Feim Ademi.
Pėr shkak tė obligimeve tė pjesėtarėve Blerimi, Agroni dhe Feimi largohen nga grupi, duke mbetur kėshtu vetėm Vedat Bajrami dhe Osman Azemi, por mė vonė kėtij grupi nė vitin 2004 iu bashkėngjit Mensur Safqiu, dhe po nė ketė vit ata realizuan hitin humoristik tė tyre "KULSHEDRA".

Por ata nuk u ndalėn asnjėherė. Skeēe tė shumta e seriale gjithashtu, ku mund tė pėrmendim serialin e fundit “Egjeli” i cili ėshtė njė ndėr serialet mė tė shikuara shqiptare, ka bėrė qė Stupcat tė mbetet ndėr mė tė preferuarit.
Tashmė janė bėrė 15-tė vite me Stupcat dhe nė kėtė 15 vjetor vjen edhe njė dokumentar pėr ta ku janė ndarė disa sekuenca nga skeēet e tyre si dhe ku flasim bashkėpunėtorė dhe artistė tė ndryshėm mbi punėn, inspirimin dhe kėnaqėsinė qė ju kanė sjellė skeēet e Stupcave.

Nė kėtė dokumentar ndėr tė tjerė flasin: Mc Kresha, Sinan Vllasalihu, Naser Gjinovci, Mėrgim Cahani e tė tjerė. Pėr mė shumė mund tė shikoni Dokumentarin nė vazhdim.
Videot zyrtare: https://stupcatvideo.gjirafa.com

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.