VIDEO / Skena e famshme e filmit, që na kujton rëndësinë e mbrojtjes së ëndrrave

Një objektiv i përbashkët për të gjithë njerëzit, është që të arrijnë lumturinë. Përmbushja e ëndrrave personale është çelësi që hap dyert për lumturinë e përjetshme.

Uill Smithi, në filmin “Në kërkim të lumturisë” gjen kohë të luajë basketboll me djalin e tij. Ky i fundit shfaqet i mërzitur kur nuk luan dhe aq mirë, dhe është gati të heqë dorë. Në vend që ta shkurajojë të birin, Smith i jep një leksion për jetën, që të mbrojë ëndrrat e veta.

“Kurrë mos lejo dikë, që të të thotë se ti nuk mundesh ta bësh diçka. As mua!

Dakord?

Ke një ëndërr? Duhet ta mbrosh!

Njerëzit që nuk munden ta bëjnë vetë një gjë, do të të thonë se ti nuk mundesh.

Do diçka?

Shko e merre! Pikë.

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.