Kėto imazhe kanė njė sekret tė mahnitshėm, a mund ta dalloni ju? (Foto)

Tė rrethuara nga natyra, femrat nė kėto imazhe duken aq tė bukura. Disa prej tyre shikojnė drejt nga imazhi, ndėrsa tė tjerat shikojnė nė largėsi ndėrsa qėndrojnė nė mes tė pyllit, borės dhe pėrpara njė liqeni dhe kodrave me pamje piktoreske.
Por, siē shkruajnė mediat e huaja, pėrcjell Telegrafi, tė gjitha fotografitė mbajnė njė sekret intrigues. Ato nuk janė fare foto. Ato janė tė gjitha piktura nga artisti fotorealist Yigal Ozeri.

Ai ėshtė duke specializuar nė prodhimin e portreteve tė pabesueshme tė gjalla, pa gjurmė tė furēave.

Ēdo gjė fillon me fotografimin e grave tė bukura, pėrpara se tė ndryshojė imazhet nė Photoshop.

Ozeri, njė artist izraelit i vendosur nė Nju Jork, pastaj pėrdor kėto printime si njė pikė reference kur krijon imazhet me vaj nė kanavacė.

Njė ekspozitė e punės sė Ozerit pritet tė mbahet nė Galerinė e Operės nė New Bond Street, Londėr, midis 12 dhe 25 majit.

 

 

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.