Si me e pastru ekranin e pajisjes tuaj “Touch Screen”?

Pas ēdo manovrimi me pajisjen tuaj celularė shenjat e gishtave mbesin aty. Pastroni rregullisht ekranin e pajisjes tuaj duke ndjekur disa hapa atė thjeshtė

 

Zgjidhni njė leckė mikrofibėr. Kjo ėshtė ideale pėr pastrimin e ekranit, disa pajisje e kanė njė leckė tė tillė tė pėrfshirė ose ju mund tė huazoni atė tė syzeve tė diellit. Kostoja e leckave tė tilla ndryshon. Lecka tė rekomanduara nga kompanitė pėr produktet e tyre mund tė jenė dukshėm mė tė shtrenjta pėr shkak tė rekomandimit. Shikoni rreth e rrotull pėr lecka tė tilla, apo zėvendėsim tė tyre me njė leckė qė gjithmonė ėshtė mirkofibėr

 

 

Fikeni pajisjen para se tė filloni tė pastroni atė. Kjo ėshtė zakonisht mėnyrė mė e lehtė pėr ta parė se a duhet pastruar ende kur pajisja ėshtė e fikur

 

Pastroni njė herė ekranin me leckė nė qarqet e vogla. Kjo do tė largoj shumicėn e papėrsosmėrive tė thjeshta

 

Vetėm nė qoftė se me tė vėrtetė ėshtė e nevojshme ju duhet tė pėrdorni ndonjė pastrues tė lėngshėm. Nėse nė ketė rast ekrani i pajisjes tuaj kėrkon trajtim mė tė thellė atėherė ju mund tė pėrdorni ujė tė distiluar, ose pastrues tė destinuar posaēėrisht pėr pastrimin e ekranit tė pajisjes tuaj

 

Pastroni pėrsėri me njė leckė mikrofibėr. Mos vėni presione ekran kur e pastroni, thjesht merrni leckėn dhe pastroni mirė duke u kujdesur edhe pėr skajet e pajisjes tuaj

 

Lani leckėn mikrofibėr. Pėr tė larė leckėn thith atė nė ujė tė ngrohtė dhe sapun. Uji i ngrohtė shėrben pėr tė hapur fibrat dhe lirimin e papastėrtisė qė mund tė ketė mbledhur. Pas pastrimit lėreni leckė tė thahet jashtė nė ajėr tė thatė.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.