Si me përgaditë tortë akullore?

Përbërësit:

200 gram gjalpë
5 vezë
250 gram sheqer
300 gram lajthi
400 ml ajkë të ëmbël.
Kallëpi në formë të gjatë e të ngushtë mbështillet me folie plastike.

Tundet gjalpi i zbutur me 100 gram sheqer.

Shtohen të verdhat e vezëve duke vazhduar të përzihet masa.

Shtohen lajthitë dhe 200 ml ajkë të tundur.

Në një enë tjetër tunden të bardhat e vezëve me sheqer, dhe pasi të jetë bërë masa e dendur me kujdes përzihet me masën e përgaditur paraprakisht.

Masa vendoset në kallëp dhe futet në friz për 3-4 orë.

Pasi të ftohet torta largohet nga kallëpi.

200 ml ajkë tunden dhe me të lyhet torta mbi dhe anash.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.