7 veturat e milionerėve dhe miliarderėve (Foto)

Padyshim qė tė gjithė nga ne jemi kureshtar dhe e dėshirojmė jetėn qė e kanė milionerėt dhe miliarderėt e ndryshėm.

Ne, nuk ėshtė qė dimė shumė rreth stilit tė jetės sė tyre, mirėpo, tė paktėn e dimė se ēfarė veture vozisin.

Lajmi.net e sjellė pėr ju mė poshtė listėn e 7 veturave qė milionerėt dhe miliarderėt e ndryshėm i vozisin.

1) Vetura e parė e Tim Cook kishte qenė Porsche Boxter, por kėto ditė ai ėshtė parė duke e vozitur njė BMW 5 Series2) Elon Musk, miliarderi qė qėndron prapa Tesla dhe SpaceX, ėshtė i dashuruar nė vetura dhe ka pohuar se ai e ka njė 67 Series 1 E-Type Jaguar3) Shefi i Facebook Mark Zuckerberg thuhet se ka disa vetura, duke e pėrfshirė njė Acura TSX, por ai gjithashtu thuhet se ka paguar pėr njė super-veturė italiane Pagani Huayra, e cila ēmimin minimal e ka 1.3 milion dollarė.4) Miliarderi i kompanisė Microsoft, Bill Gates, e ka njė koleksion tė tėrė me vetura tė tipit Porsche, por kryesorja ėshtė vetura sportive Porsche 959 e cila ėshtė blerė 13 vite para se vetura tė aprovohet nga EPA apo Departamenti i Transportit5) I pari i Amazon, jeff Bezos, ende e vozit veturėn e tij tė vitit 1996 Honda Accord, model i cili kushton rreth 4,000 dollarė6) Zbuluesi i Snapchat, Evan Spiegel, i ka shijuar disa vetura luksoza gjatė rritjes sė tij, por pasi qė ishte bėrė i pasur ai ia kishte bėrė dhuratė vetes njė Ferrari.7) Bashkė-themeluesi i kompanisė Google, Sergey Brin, i dėshiron veturat e tij Tesla, dhe ai ėshtė personi i 4-tė i cili e ka marrė veturėn mė tė re tė firmės Tesla, Model X.

 
 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.