VOLKSWAGEN PREMTON MAKINĖN E SĖ ARDHMES - VIDEO

Volkswagen I.D, njė koncept i automobilave tė sė ardhmes, u zbulua gjatė shfaqes Paris Motor pak ditė mė parė. Pėrtej imazheve reale tė automjetit, Volkswagen zbuloi njė video tė shkurtėr rreth makinės e cila ngjan me njė fantashkencė tė vėrtetė.

Nė fillim tė videos njė femėr takon njė makinė me sistem vetėdrejtimi dhe dyert hapen menjėherė. Gruaja merr drejtimin e makinės pėr njė fare kohe dhe pasi shtyp mbi logon e Volkswagen mbi timon menjėherė aktivizohet sistemi i vetėdrejtimit.

Nė kėtė moment personi pėrfiton dhe fillon tė lexojė mesazhe e tė rehatohet mbi ndenjėsen. Ky vizion ėshtė i ngjashėm me ēfarė kemi parė gjer mė sot nga Uber dhe Google.

Volkswagen I.D pritet tė godasė rrugėt nė 2020-tėn, vetėm katėr vite mė pas. Nė njė farė mėnyrė koncepti dhe videoja kėrkojnė tė lėnė pas skandalin Dieselgate i cili tronditi besueshmėrinė tek gjigandi gjerman i prodhimit tė automobilave. 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.