VOLKSWAGEN PREMTON MAKINËN E SË ARDHMES - VIDEO

Volkswagen I.D, një koncept i automobilave të së ardhmes, u zbulua gjatë shfaqes Paris Motor pak ditë më parë. Përtej imazheve reale të automjetit, Volkswagen zbuloi një video të shkurtër rreth makinës e cila ngjan me një fantashkencë të vërtetë.

Në fillim të videos një femër takon një makinë me sistem vetëdrejtimi dhe dyert hapen menjëherë. Gruaja merr drejtimin e makinës për një fare kohe dhe pasi shtyp mbi logon e Volkswagen mbi timon menjëherë aktivizohet sistemi i vetëdrejtimit.

Në këtë moment personi përfiton dhe fillon të lexojë mesazhe e të rehatohet mbi ndenjësen. Ky vizion është i ngjashëm me çfarë kemi parë gjer më sot nga Uber dhe Google.

Volkswagen I.D pritet të godasë rrugët në 2020-tën, vetëm katër vite më pas. Në një farë mënyrë koncepti dhe videoja kërkojnë të lënë pas skandalin Dieselgate i cili tronditi besueshmërinë tek gjigandi gjerman i prodhimit të automobilave. 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.