Kujdes kur bisedoni me 'Viber', këtë të keqe të tij kurrë nuk e keni ditur

A përgjohet apo jo biseda në "Viber", është një pyetje që secilit përdorues të "Viber"-it në Kosovë i intereson.
Shumë nga bisedat thuhet se nuk i përgjon ky sistem, por mos u siguroni sepse "Viber"-i i përgjon bisedat e juaja.

Në Kosovë "Viber"-i ruan dhe përgjon bisedat tuaja me miqtë tuaj, e kur ato i përdorni edhe për punë të tjera, të cilat nuk mund t'i kryeni në "Viber".

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.