Kėto janė zyret e Instagramit dhe ky ėshtė numri i punėtorėve qė ka (Foto)

Rrjeti i famshėm social, "Instagram" po fuqizohet ēdo ditė e mė shumė. Kompania e famshme i ka pėrurar zyret e reja duke u zhvendosur nė ish zyren e Facebookut, nė Menlo Park tė Kalifornisė.

Nė kėto zyre do tė punojnė 350 punėtorė tė cilėt do tė mirėmbajnė dhe projektojnė nė plane tė reja nė Instagram. Pėrurimi i zyreve tė reja ėshtė bėrė nė 6 vjetorin e themelimit tė Instagramit.

 

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.