Këto janë zyret e Instagramit dhe ky është numri i punëtorëve që ka (Foto)

Rrjeti i famshëm social, "Instagram" po fuqizohet çdo ditë e më shumë. Kompania e famshme i ka përurar zyret e reja duke u zhvendosur në ish zyren e Facebookut, në Menlo Park të Kalifornisë.

Në këto zyre do të punojnë 350 punëtorë të cilët do të mirëmbajnë dhe projektojnë në plane të reja në Instagram. Përurimi i zyreve të reja është bërë në 6 vjetorin e themelimit të Instagramit.

 

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.