Ja si ta kuptoni nėse iPhone-i tuaj ėshtė fals

Shumė njerėz kur blejnė njė celular tė ri duan ta dinė nėse ai ėshtė origjinal apo dikush ėshtė duke i mashtruar.

Nėse dėshironi tė dini se mund ta kuptoni kur njė iPhone ėshtė origjinal ose fals, duhet ta kontrolloni numrin serik tė tij.

Pėr ta kontrolluar numrin serik, ju mund tė:

Shkoni nė Settings
Mė pas tė shkoni nė General
Pastaj tek About
Rrėshqisni poshtė dhe kontrollojeni numrin serik (Serial Number)
Shėnoni numrat dhe kontrollojeni vėrtetėsinė e tyre KETU.
Vendosni numrin serik.
Nėse thotė se numrat janė jovalid, atėherė iPhone i juaj ėshtė fals.

Nėse ju del mesazhi qė thotė “Na vjen keq por ky numėr serik nuk ėshtė valid”, atėherė ka shumė gjasa qė celulari juaj tė jetė fals.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.