Shikoni çfarë ka ndodhur me flamujt në Hënë (VIDEO)

Nga flamuri i parë amerikan i vënë në sipërfaqen e hënës kur njeriu hodhi këmbën në hënë, çdo mision Apollo që ka arritur në Hënë ka vendosur një flamur.

Që atëherë, udhëtimi në hapësirë ka vendosur pamjet e saj diku tjetër, dhe njerëzit nuk e kanë vizituar hënën me dekada.

A janë flamurët që kemi vendosur ende në këmbë? Zbuloni në videon më poshtë./TetovaSot/

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.