Kėto janė 5 ushqimet e ndaluara pėr fėmijėt tani nė verė Nėse jeni tė shqetėsuar pėr shėndetin e fėmijės tuaj kėtė verė, pa dyshim ushqimi do tė jetė njė nga gjėrat mė tė madha qė duhet tė keni kujdes. Ndėrsa ushqime tė tilla si dhalla dhe shalqiri janė... Seks dhe alkool: Kėto janė pushimet e verės (FOTO+16) Gjithmonė e mė shumė pushimet verore nuk po shihen si momente relaksimi. Tė rinjtė po vėrshojnė nė resortet turistike pėr tė shfryrė epshet e tyre.Po ndodh njėsoj si nė festat e ēmendura tė pushimeve... Mos bini në dashuri me personat që kanë këtë shenjë horoskopi Duket e parëndësishme por shpesh yjet bëhen parashikuesit më të mirë të vijimësisë së marrëdhënieve. Lexoni me radhë se cilës prej... Humbi 65 kilogramë, shmangu këto katër ushqime që shqiptarët i konsumojnë më së shumti Ajo quhet Casey Gammell, është nga Australia dhe ka humbur 65 kilogramë, duke mos konsumuar katër... Ja pasojat kur e përdorni telefonin në rrugë dhe veturë (VIDEO) Përveç faktit që në shumë vende, përdorimi i telefonit në timon është i rrezikshëm dhe i dënueshëm, një tjetër fenomen vjen... Ky ėshtė libri qėju mėson si tė bėni 'Hallall seks' Autorja e lindur nė Sh.B.A., Umm Muladhat shkruajti “Manuali i seksit i myslimanes: Njė udhėzues hallall pėr seks qė tė heq trurin”, dhe qė nga publikimi i librit javėn e kaluar, ka qenė nė qendėr tė... Përse shumica nga ne nuk mund të pasurohemi Njeriu i cili 20 vite i ka studiuar milionerët ka zbuluar përse shumica nga ne nuk mund të pasurohemi.Duke analizuar disa qindra njerëz të cilët kanë mbledhur pasuri...