Cap d’Age, aty ku duhet tė qėndrosh vetėm nudo |FOTO

Fshati Cap d’Age po bėhet njė atraksion turistik pėr turistėt, qė duan tė qėndrojnė krejtėsisht nudo. Nė fshatin e vogėl bregdetar. qė ndodhet nė Francė dhe qė ka njė popullsi 40 mijė banorė, kushti kryesor ėshtė tė jesh nudo.


Pėr tė hyrė nė Cap D’Age, duhet tė paguash 10 euro dhe mė pas tė zhvishesh. Vetėm nė darkė kur koha freskohet ke mundėsi tė vishesh.

 


Ky fshat u kthye nė njė fshat nudistėsh nė vitet 50-tė, kur Franca po merrte veten nga Lufta e Dytė Botėrore.


Njė familje me emrin Oltra qė merrej me rritjen e ullinjve pa sesi shumė njerėz nudo zunė tokėn e tyre.


Ata morėn njė licencė pėr ta bėrė tokėn e tyre njė vend nudistėsh dhe qė nga ajo kohė aty vijnė pėr pushime njerėz nga Holanda dhe Gjermania.

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.