Kujdes: Kjo pajisje kuzhine që shpërthen si bombë, gjendet edhe në Kosovë (Video)

Kjo pajisje kuzhine “Nutribullet” e cila përdorën si shtrydhëse e frutave është e pranishme edhe në tregun kosovar.

Ajo reklamohet vazhdimisht si një nder pajisjet më të mira të kuzhinës tuaj, por në të vërtetë ajo ka rrezikuar mijëra jetë njerëzish sepse defekti i saj është që gjatë punës ajo shpërthen si një bombë.

Pas mijëra rasteve të paraqitura në SHBA, tani kompania që e ka prodhuar atë rrezikon të gjobitet deri në falimentim. /Indeksonline/

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.