Analisti ushtarak: Rusia në pritje dhe në frikë nga ofensiva ukrainase e pranverës

Duke pritur dhe ndoshta duke u frikësuar nga mbështetja perëndimore për “ofensivën e pranverës” të shumëpritur të Ukrainës, Rusia ka kaluar javët e fundit...

Putin: Rusia do të vendosë armë bërthamore në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...

Zelensky: Nuk kam marr propozim paqeje nga lideri kinez

Volodymyr Zelensky thotë se shteti kinez nuk ka bërë ofertë për të ndërmjetësuar paqen midis...

Aleati i Putinit tregon në detaje se si mund të kapitullojë Rusia në Ukrainë

Njeriu i parë i grupit mercenarë rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin tregon në detaje se si...

Borrell: Partneriteti i Kinës me Rusinë ka kufij

Partneriteti i Kinës me Rusinë ka kufij dhe Evropa duhet të mirëpresë të gjitha përpjekjet...

Medvedev: Arrestimi i Vladimir Putin do të jetë “shpallje lufte kundër Rusisë”

Dmitry Medvedev, nënkryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, ka thënë se çdo përpjekje për...

Ylli pornografik thotë se ka të dhëna që dëshmojnë se kishte lidhje me Trumpin

Ylli i pornografisë, Stormy Daniels, pretendon se ka regjistrime telefonike që vërtetojnë se ish-presidenti i...

Ekspertët amerikanë: Videoja e vrasjes së ukrainasit të zënë rob, evidencë për krime lufte

Autoritetet ukrainase kanë bërë thirrje për një hetim për krime lufte pas qarkullimit në mediat...

Hungaria thotë se nuk do ta arrestonte Putinin

Hungaria nuk do ta arrestojë presidentin rus Vladimir Putin nëse ai do të hyjë në...

Një milion demonstrojnë në të gjithë Francën, shënohen dhe akte dhune

Më shumë se 1 milion vetë demonstruan në të gjithë Francën të enjten kundër reformës...

Rrëzohen dy raketa ruse në Ukrainë

Dy raketa ruse thuhet se janë rrëzuar mbi rajonin jugor të Ukrainës, Odesa. Ministria e Mbrojtjes...

Sllovakia ia dërgon Ukrainës katër avionët e parë luftarakë MiG-29

Sllovakia ia ka dorëzuar Ukrainës katër avionët e parë luftarakë MiG-29, nga gjithsej 13, tha...

Francezët kundërshtojnë reformën për pensionet, protestojnë ashpër

Qindra mijëra njerëz kanë vendosur të vazhdojnë grevat dhe protestat në Francë të enjten, pasi...

Sondazhet tregojnë një rënie të mbështetjes për Presidentin Biden

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj...

Hungaria thotë se nuk do e arrestojë Putinin nëse shfaqet atje

Hungaria thotë se nuk do ta arrestojnë Presidentin rus, Vladimir Putin nëse ai hyn në...

Publikohet video, specialistët tregojnë se Putin përdor disa klone, ja si u dalluan

Një video po bëhet virale në mediat sociale ruse duke pretenduar se Vladimir Putin po...

Mashtroi me “social”, kosovari duhet të lëshojë Zvicrën për 5 vite

Një kosovar 37 vjeçar që pretendonte se është i paaftë për të punuar ka mbajtur...

Muaji i shenjtë i Ramazanit, besimtarët myslimanë në të gjithë botën nisin agjërimin

Rreth një e katërta e popullsisë së botës do të nisin një ditë ndryshe më...

Zelensky uron për Ramazan: Të na ndihmojnë lutjet për t’i hequr rusët pafe

Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelensky, ka uruar besimtarët muslimanë me rastin e fillimit të muajit...

Blinken: Të respektohet urdhërarresti për Putinin

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken , u bëri thirrje të mërkurën të gjithë anëtarëve...

Shtyhet seanca për padinë eventuale kundër Trumpit

Mediat amerikane kanë raportuar se është shtyrë seanca e një jurie të madhe, e cila...

Paralajmëron Shefi i NATO-s: Perëndimi duhet të përgatitet për të mbështetur Ukrainën në një luftë të gjatë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar se Vladimir Putin nuk ka plane...

Haga merr “kërcënime” pas urdhër-arrestimit për Putinin

Trupi legjislativ i Gjykatës Ndërkombëtare Penale ka thënë të mërkurën se i vjen keq për...

Suedia ia jep dritën jeshile anëtarësimit të vendit në NATO, Turqia nuk ndryshon qëndrim

Parlamenti suedez i dha “dritën jeshile” anëtarësimit të Suedisë në NATO, me një shumicë dërrmuese...

Banka Botërore: Ukrainës i duhen 411 miliardë dollarë për rindërtim

Banka Botërore ka thënë se Ukrainës do t’i duhen 411 miliardë dollarë për rindërtim të...

Zelensky publikon pamjet kur raketa ruse godet ndërtesën kolektive, brenda të cilës jetojnë fëmijë e gra

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka publikuar pamjet që tregojnë momentin kur raketa ruse godet ndërtesën...

“Gëzuar Ramazanin”, rrugët e Londrës ndriçohen për herë të parë për të shënuar muajin e shenjtë

Për herë të parë, një anë e Londrës është ndriçuar me 30,000 drita për të...