Avioni turistik rrëzohet në Dubai, 4 persona humbin jetën

Autoritetet e Emirateve të Bashkuara të Arabisë bëjnë me dije se personat të cilët kanë humbur jetë janë tre britanikë dhe një afrikano- jugor.


Një aksident tragjik ka ndodhur në afër Dubait ku një avion turistik britanik është rrëzuar për shënuar 4 viktima.

Autoritetet e Emirateve të Bashkuara të Arabisë bëjnë me dije se personat të cilët kanë humbur jetë janë tre britanikë dhe një afrikano- jugor.

Avioni DA42 u rrëzua 3 milje larg nga aeroporti i Dubait më UAE.

Shkaku i aksidentit ka qenë teknik ndërsa në bord kanë qenë vetëm 4 personat të cilët humbën jetë menjëherë nga rrëzimi.

Kjo tragjedi bëri që përreth 50 minuta të pezullohej aeroporti i Dubai i cili gjatë gjithë vitit ka fluks për shkak të numrit të lartë të turistëve të cilët vizitojnë këtë destinacion të famshëm botëror.