Bill Clinton tregon se sa e mrekullueshme është Hillary, rrëfen si e fali pas tradhtisë me Lewinskyn

Ish-presidenti amerikan, Bill Klinton ka folur për mirënjohjen e tij që bashkudhëtarja e tij,  Hillary Clinton  nuk e braktisi atë pas lidhjes së tij me Monica Lewinskyn – por pranon se ajo ka vuajtur shumë për këtë vendim, transmeton Reporteri.net.


Duke mbajtur lotët, ish-presidenti në një dokumentar të ri katër pjesësh flet me admirim për gruan e tij: “Unë isha aq mirënjohëse ngaqë ajo mendoi se ne akoma kishim mundësi për ti rregulluar gjërat. Zoti e di barrën që ajo ka paguar për këtë”, u shpreh ish presidenti amerikan.

Lajmet për marrëdhënien e presidentit Clinton me praktikanten Monica Lewinsky dominuan axhendën politike të fundit të viteve ’90.

Fillimisht, Clinton e mohoi se kishte pasur marrëdhënie seksuale me Lewinsky-n, por më pas u detyrua të pranonte “kontaktet fizike intime dhe të papërshtatshme”.

Deklarata e tij fillestare ishte: “Unë nuk kam pasur marrëdhënie seksuale me atë grua” ka mbetur në memorien kolektive si një nga gënjeshtrat më të mëdha të thëna nga një njeri i politikës.

Kujtojmë se Dhoma e Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara më pas i kërkoi dorëheqjen atëbotë presidentit Clinton pasi filluan hetimet, por Senati refuzoi. /Reporteri.net