Detaje nga sulmi në Holandë: Cak ishte një person, të tjerët e pësuan sepse i ndihmuan

Personi që shtiu disa herë në një tramvaj në qytetin holandez Utreh, e bëri këtë me qëllim që ta vrasë një person për “arsye familjare”.

Pasi njerëzi tjerë që ndodheshin aty u përpoqën t’i vijnë në ndihmë personit të lënduar, ai filloi të qëllojë edhe mbi ta, shkruan agjencia turke e lajmeve AA, transmeton Reporteri.net.

Sulmuesi, të cilin policia holandeze e ka identifikuar si Gokman Tanis, i lindur në Turqi, ka lënë të vdekur tre njerëz dhe ka plagosur nëntë të tjerë në një trmvaj në Utreh, kurse policia ka njoftuar se është në kërkim të djaloshit 37 vjeçar pas këtij sulmi shkruan Reuters. /Reporteri.net