Dritan Abazoviç merr vaksinën anti-Covid

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç sot ka marrë vaksinën AstraZeneca kundër Covid-19.


Abazoviç para mediave ka thënë se mori vaksinën në mënyre që t’i inkurajojë qytetarët atje që të marrin vaksinën.

Ai tutje ka shtuar se kjo është mënyrë e vetme për të ruajtur shëndetin dhe ekonominë.