Infektohet me COVID-19, kreu i tanishëm i Kishës Serbe

Mitropoliti i Kishës Ortodokse Serbe, Hrizostom, i cili pas vdekjet së kreut të Kishës Serbe, patriarkut Irinej (Gavriloviç), kryeson Kishën Serbe është infektuar me coronavirus, shkruan Reporteri.net.Ai është duke u trajtuar në spital, shkruajnë mediat serbe.

Mediat serbe thonë se metropoliti u pranua në Spitalin “Dr. Dragisha MIshoviq” në Beograd këtë mbrëmje.

Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe Irinej dhe Metropoliti i Malit të Zi Amfilohije kanë vdekur muajin e kaluar nga ky virus.