NGJARJE E PAZAKONTË: Plaçkitësi me vetëm një këmbë, vjedh veturën nën kërcënimin e armës

Një plaçkitës brazilian ka treguar se për të nuk është pengesë mungesa e një këmbe për të ushtruar ‘profesionin’ e tij.


Kamerat e sigurisë në një qytet brazilian kapën një moment të pabesueshëm kur dy grabitës të armatosur vjedhin një veturë në mes të rrugës.

Nuk do të ishte ndonjë gjë e çuditshme në Brazil që dikush të kryej veprim të tillë, sikur mos të ndodhte që këtë ta kryente një person, i cili kishte vetëm një këmbë, që në duar po mbante një pistoletë, shkruan reporteri.net.

Drejtuesi i automjetit nuk rezistoi shumë dhe u dorëzua, duke lënë veturën, dhe ikur në drejtim të kundërt nga po voziste.

Grabitja e armatosur ndodhi më 30 mars, por pamjet u publikuan këto ditë nga policia lokale. /reporteri.net