Protestuesit përpiqen të depërtojnë përsëri në Kuvend, policia hedh gaz lotsjellës, protestuesit ikin dhe hedhin fishekzjarre ndaj tyre

Vazhdon protesta në Serbi kundër masave të reja të Qeverisë serbe.


Protestuesit që u mblodhën para Parlamentit të Serbisë, të pakënaqur me rivendosjen e një shtetrrethimi në Beograd, depërtuan në derën e parlamentit dhe hynë në ndërtesë, por xhandarmëria shpejt i ndaloi ata dhe i nxori jashtë.

Qytetarët provuan ndërhyrjen përsëri duke hedhur pishtarë dhe kanaçe, pas së cilës policia u përgjigj me gaz lotsjellës.

Videon mund ta shikoni KËTU