Stuhitë e forta godasin Amerikën e Jugut, të paktën 8 dhe dhjetëra të plagosur

Stuhitë e fuqishme përfshinë të gjithë jugun, pas tornadave dhe përmbytjeve të dyshuara që vranë të paktën tetë vetë, dhjetëra të plagosur dhe rrafshuan shumicën e një qyteti të Teksasit.


Tre fëmijë ishin midis të vdekurve, shkruan AP.

Pothuajse 90,000 familje mbetën pa energji elektrike në Teksas, Misisipi, Luiziana, Arkansas dhe Gjeorgji që nga mesdita.

Moti i ashpër la edhe gjurmët e shkatërrimit.