Të shtëna me armë zjarri u raportuan edhe në lokacione tjera të Utrecht

Policia holandeze pak më parë njoftoi se një person ka mbetur i vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar si pasojë e të shtënave me armë zjarri në qytetin Utrecht, i cili ndodhet në qendër të Holandës.


Mirëpo të shtëna me armë zjarri  u raportuan edhe në disa lokacione tjera të  Utrecht, transmeton Reporteri.net

Agjencitë antiterroriste holandeze njoftuan se nuk përjashtojnë mundësinë që të jetë fjala për një sulm terrorist. Sulmi ndodhi rreth orës 10:45 të mëngjesit.

Ndërkohë që policia ka njoftuar se është duke hetuar rastin.